Top 5 najlepszych sposobów promocji dla małych i średnich firm.

Biznes

Efektywność promocji w e-commerce zwykło się oceniać przy użyciu wskaźnika ROI (ang. return on investment – zwrot z inwestycji). Jest on dodatni, jeśli koszt promocji w Internecie będzie niższy od zysku, który wygeneruje. Najlepiej więc będzie wybrać takie narzędzia promocji, które dadzą najwyższy możliwy zwrot z inwestycji lub najwyższą sprzedaż. Jak więc najskuteczniej promować małą bądź średnią firmę?

1. Social media

Na początku działalności zasoby finansowe najczęściej nie pozwalają na budowę zespołu wyspecjalizowanego w promocji, więc działania marketingowe są realizowane własnymi siłami. Wybór właścicieli pada zwykle na najpopularniejsze, ogólnodostępne kanały, takie jak: Youtube, Facebook, Twitter, Instagram czy LinkedIn. Ważne jednak, aby Twoje działania w kanałach społecznościowych były regularne i utrzymane w przystępnym atrakcyjnym stylu. Koniecznie zadbaj o wysokiej jakości content graficzny, zwłaszcza jeśli sprzedajesz produkty podlegające ocenie wizualnej.

2. Content marketing

Drugim najpopularniejszym rozwiązaniem jest content marketing, choć najczęściej ogranicza się on do prowadzenia firmowego bloga. Pozwala to szybko i efektywnie budować wizerunek marki i zwiększać sprzedaż, dzięki wartościowym treściom, które umacniają ekspercki wizerunek i pomagają pozyskiwać zainteresowanie potencjalnych nabywców. Zainteresowanie treściami publikowanymi przez markę przekłada się na zainteresowanie jej ofertą. W marketingu internetowym leadem sprzedażowym nazywamy osobę, która zostawiła na stronie firmy swoje dane kontaktowe albo taką, z którą skontaktowała się ona w dowolny inny sposób.

 Firmy prowadzące bloga pozyskują znacznie więcej leadów, a ich wiarygodność w oczach klientów jest bezdyskusyjna. Właściwie prowadzony blog zwiększa świadomość marki, generuje wartościowy ruch na stronie, zwiększa jej widoczność i – co najważniejsze – sprowadza na nią klientów świadomych swoich potrzeb.

3. Partnerstwo marketingowe

Dość często okazuje się, że te dwa powyższe obszary pochłaniają tyle czasu i wysiłku, że nie ma ich już na promowanie firmy w inny sposób. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem może być znalezienie podmiotów, które będą partnerami działań marketingowych i dodawanie proponowanych  przez nie bonusów do własnej oferty.

4. Automatyzacja wyszukiwania partnerów i cross-sellingu

Proces wyszukiwania partnerów do wspólnych promocji, nawiązywanie z nimi kontaktu i formalizowanie współpracy oraz dobór bonusów może pochłaniać mnóstwo czasu. Dlatego właśnie powstała platforma EasyPartnering.pl. Automatyzuje ona znaczną część tych procesów, pozwalając na zawiązywanie „przymierzy marketingowych” pomiędzy podmiotami e-commerce dosłownie z ciągu kilkudziesięciu godzin. Czas, który dzięki temu zaoszczędzisz możesz przeznaczyć rozwój swojej firmy.

Drugim istotnym aspektem, w którym EasyPartnering oferuje wsparcie jest dotarcie z nową ofertą do klientów partnera. To otwiera zupełnie nowe perspektywy dla każdego biznesu działającego w e-commerce.

Jeśli Twoim nadrzędnym celem jest zwiększenie sprzedaży lub pozyskanie nowych klientów dla swojego sklepu internetowego, nawiązując współpracę z partnerem za pośrednictwem EasyPartnering dodajesz do swojej oferty atrakcyjne bonusy lub vouchery.

Jak to się odbywa? 

Informujesz, kiedy chcesz uruchomić i zakończyć kampanię oraz ile będziesz potrzebował kodów/bonusów. Następnie klikasz “nawiąż współpracę” i czekasz na odpowiedź. Otrzymujesz ją na swojego maila, a także w menu: „Moje Kampanie”. 

Jeżeli odpowiedź jest pozytywna, musisz przygotować komunikację do klientów o oferowanym bonusie, a potem przygotowane kreacje wysyłasz do akceptacji EasyPartnering. To konieczne, ponieważ będziesz wykorzystywać znak graficzny oraz informacje o bonusie od serwisu. 

Teraz musisz jedynie poinformować odbiorców w kampanii promocyjnej o nowej, atrakcyjnej ofercie, którą znajdą w Twoim sklepie internetowym. Oczywistą koniecznością będzie precyzyjne określenie Twojej grupy docelowej i stworzenie person, czyli zebranie całej dostępnej wiedzy o tym, kim jest Twój klient, a następnie konsekwentne komunikowanie wartości ważnych dla tej grupy.

Działania cross-marketingowe, realizowane przy użyciu platformy do nawiązywania współpracy pomiędzy sklepami internetowymi pozwalają skoncentrować siły i środki na najważniejszym celu strategicznym, jakim jest zwiększenie sprzedaży nawet o 20%. Jeśli w ślad z tym pójdzie content marketing, wspierający pozycjonowanie Twojej witryny i komunikujący, które potrzeby grupy docelowej zaspokaja Twoja oferta – sukces jest kwestią czasu. Co ważne – odpłatność jest naliczana dopiero po sfinalizowaniu sprzedaży, a więc rozliczasz się tylko za efekty. W największym skrócie – płacisz tylko wtedy, kiedy coś sprzedasz.

5. E-mail marketing

Co jeszcze możesz zrobić? Odpowiedzią może być e-mail marketing. Uważany powszechnie za nieco archaiczny, nadal wykazuje się zdumiewającą skutecznością. Dlaczego? Jeżeli wysyłamy mailing w ramach newslettera, każdy kto świadomie zapisał się do niego, wyraził również zgodę na otrzymywanie maili ofertowych. 

Musisz pamiętać o kilku istotnych szczegółach – każda z wiadomości powinna być spersonalizowana i zawierać ‘Call to action’ (ang.wezwanie do działania). Może ona mieć postać przycisku, przenoszącego do produktów objętych promocją. Przy zapisie do newslettera koniecznie umieść także checkbox ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, a także opcję wypisania się z mailingu. Do wysyłki używaj specjalistycznych systemów takich jak Mailchimp, Mailerlite, czy Freshmail. Dzięki temu Twój adres pocztowy nie trafi na listę spamerów, co uczyniłoby Twoje działania nieskutecznymi, a wysyłane mailingi będą miały odpowiedni wygląd i budowę.

Podsumowując, powyższe pomysły to oczywiście tylko wybrane propozycje spośród dziesiątek innych. Łączy je jedno: maksymalna efektywność w pozyskiwaniu nowych klientów przy relatywnie niewielkim nakładzie czasu.

Ostatnie wpisy

Zmiany na rynku zakupów kawy on-line

W pandemicznej rzeczywistości rynek usług e-commerce odnotował znaczące wzrosty i wszystko wskazuje na to, że konsumenci nie wrócą już do swoich przyzwyczajeń sprzed lockdownów. Przedłużający się brak możliwości zakupów w sklepach stacjonarnych spowodował, że nawet...

Lojalizacja Klienta w branży turystycznej, jak ją budować?

Wielu operatorów turystycznych niezależnie od tego, czy jest to biuro podróży, czy przewoźnik proponuje swoim klientom własne programy lojalnościowe. Są to głównie karty czy profile stałego klienta, które umożliwiają zbieranie punktów i oferują zniżki na kolejne...

Lojalny Klient – jak go utrzymać? Najlepsze praktyki na rynku beauty.

Praca zdalna, odwołane imprezy i wakacje, obowiązkowe maski, dystans społeczny – to ciężki cios dla branży kosmetycznej. Okazje do korzystania z wielu produktów były ograniczone, a zakupy w sieci są dziś inne niż przed Covid-19. Tak więc jednym z największych wyzwań,...

System kafeteryjny jako środek do zwiększenia LTV w Twoim sklepie

Marzeniem niejednego właściciela sklepu internetowego jest, aby klienci kupowali u niego często i za duże kwoty. Marzenie proste, tylko jak je zrealizować w świecie, gdzie każdy może sprzedawać wszystko a produkty są do siebie bliźniaczo podobne? Jakie działania...

Pozostałe wpisy

Zmiany na rynku zakupów kawy on-line

Zmiany na rynku zakupów kawy on-line

W pandemicznej rzeczywistości rynek usług e-commerce odnotował znaczące wzrosty i wszystko wskazuje na to, że konsumenci nie wrócą już do swoich przyzwyczajeń sprzed lockdownów. Przedłużający się brak możliwości zakupów w sklepach stacjonarnych spowodował, że nawet...

czytaj dalej
5 must have dobrego sklepu internetowego

5 must have dobrego sklepu internetowego

Jeśli prowadzisz stacjonarny sklep, decyzja o umożliwieniu zakupów online i przeniesienia działalności w świat internetu to nie tylko spory, choć potrzebny krok naprzód, ale idące za nimi wyzwania. Umożliwienie klientom dokonywania zakupów wygodnie na kanapie, przed...

czytaj dalej

Partnership Marketing i Customer Success

Partnership marketing, partnerski, współprace marketingowe. Jak je skutecznie prowadzić w biznesie e-commerce? Konrad Koryciński CEO i współzałożyciel EasyPartnering w rozmowie z Łukaszem Kozłowskim wspólnie zastanawiają się, jak najlepiej poznawać i budować relacje z...

czytaj dalej

Customer Success i partnerstwo w e-commerce?

Większość z nas lubi dostawać prezenty i lubi być pozytywnie zaskakiwana. To mechanizm, który wykorzystuje marketing partnerski. Dawanie naszemu klientowi dodatkowej wartości w ramach partnerstw z innymi firmami to rozwiązanie pozwalające na zwiększenie sprzedaży i...

czytaj dalej
5 reguł stosowania zasady wzajemności w biznesie

5 reguł stosowania zasady wzajemności w biznesie

Partnerstwa biznesowe mogą być bardzo efektywne, pod warunkiem, że będziesz się kierować zasadą wzajemności. Wszyscy lubimy dostawać prezenty i czujemy naturalną chęć zrewanżowania się. Właśnie dzięki tej regule działa EasyPartnering, łącząc partnerów z różnych branż,...

czytaj dalej

Przekonaj się sam!

Niezależnie od tego czy chcesz zwiększyć sprzedaż, pozyskać nowych albo uaktywnić dotychczasowych klientów, mamy rozwiązanie dla Ciebie.

Nic nie ryzykujesz.

Kontakt

7 + 6 =

Easy Partnering Sp. z o.o

Frezerów 3
20-209 Lublin
NIP: 9462688202,
KRS: 0000782923,
REGON: 383147054